مداح در دهه اول محرم می گفت #حیارو از #آب برداشتن. شما هر چقدر هم گرسنه ت باشه وقتی دست یکی ظرف غذا میبینی نمیگی یه لقمه به منم بده. اما اگر تشنه ت باشه و بری جایی و میگی بی زحمت یه لیوان آب بدید.

دهه دوم سخنران گفت که امام سجاد ع تا بیست و پنج سال بعد واقعه کربلا هر چی رو میدیدن یاد کربلا می افتادن و زار زار گریه می کردن. اصحاب گفتن برای اینکه حال و هوای حضرت عوض شود ایشون رو به باغی بردند تا چند روزی در آنجا اقامت کنند و آب و هوا عوض کنند و به همه هم سپردند که کاری نکنند که حضرت یاد کربلا بیفتن. تا این که یه روز عصر دیدن امام سجاد ع کنار باغبان روی زمین نشستن و های های گریه می کنن، به باغبان گفتن چی شده؟ چی گفتی؟ گفت من چیزی نگفتم. این مرد رو نمیشناسم. داشتم گل ها رو آب می دادم که این مرد آمد و گفت روزی چند بار گل ها رو آب می دهی؟ گفتم روزی دو بار. پرسید اگه روزی دو بار آب ندهی چه می شود؟ گفتم خب پژمرده می شوند. امام زین العابدین های های گریه کردن و گفتن من به چشم خودم دیدم که چه گل هایی دو روز آب نخوردند و چطور پژمرده شدند در آخرین شب #مسلمیه در#حرم #حضرت_عبدالعظیم_ع بودم. جناب #سازگار، پیر غلام معروف دستگاه امام حسین، اواخر مراسم گفت که در زمان پهلوی قانون ممنوعیت ورود دسته ها از غیر شهر ری به حرم حضرت عبدالعظیم صادر شد. به علت ترافیک و شلوغی که ایجاد میشد فقط دسته های همین منطقه اجازه ورود به حرم و عزاداری رو داشتن. یکی رفت زرنگی کنه دنبال این بود که خونه ای در اطراف حرم را برای ده روز اجاره کند و هییت را آنجا برگزار کند تا بتوانند برای عزاداری به حرم بیایند. اما صاحب خانه رضایت نمیداد. وقتی علت رو جویا شدن، گفت که در حیاط تازه گل کاشته است و ملت که در حیاط بخوان عزاداری کنند #گل ها زیر پاهاشون له میشود و طاقت ندارد. خلاصه اونها هم بی خیال شدن. فردا صبح صاحب خانه گریه کنان به نزد آنها آمد و التماس می کرد که در خانه او هییت برگزار شود. همه متحیر که چه شده است. خودش گفت که دیشب#حضرت_زهرا_س را در خواب دید که به او فرمود تو طاقت له شدن گل هایت را نداری، اما در عرض چند ساعت در عاشورا کلی گل پرپر و له شدن

مطالعه آنلاین کتاب "وسواس : راه کارهای پیشگیری و درمان"

دکتر هَزار: پرسش و پاسخ تربیتی (ازدواج، همسر، فرزند)

سخن چینی، نَمّامی، سَعایَت در احادیث

رو ,گل ,آب ,های ,حضرت ,حرم ,گفت که ,که در ,به حرم ,این مرد ,های گریه

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پایگاه اینترنتی گروه عربی شهرستان هندیجان نوین اندیشان شیما علی زاده تحصیل به زبان فارسی در خارج کارخانه تولید ضد عفونی کننده دست و سطوح حناسی پایگاه شعر روستای ارا رادیو بدون شایعه A Sherlocked and Her Friend فروش عمده کارت خوان سیار